CASE STUDY

Digital Services Poland

Wdrożenie systemu ERP enova365 - Kadry i Płace w Digital Services Poland przez COM@COM

Informacje o projekcie

Przedsiębiorstwo

Digital Services Poland

Kategoria

Nowoczesne technologie

Rozpoczęcie

20 sierpnia 2022

Zakończenie

25 lipca 2023

Digital Services Poland

Firma Digital Services Poland skupia się na wykorzystywaniu nowoczesnych technologii do granic możliwości. Rozwijają własną platformę handlową, stosując nowoczesne metodyki i narzędzia w zakresie tworzenia oprogramowania. Korzystają z zaawansowanych rozwiązań w zakresie wysokowydajnych obliczeń (HPC) oraz wizualizacji danych. W swoich działaniach naukowych i badawczych współpracują z czołowymi światowymi naukowcami. Dodatkowo, zarządzają prywatną globalną siecią finansową, wykorzystującą 30 centrów danych oraz różnorodne rozwiązania techniczne, w tym FPGA, Java czy przetwarzanie równoległe.

Agenda wdrożeniowa

• Analiza przedwdrożeniowa
• Konfiguracja systemu
• Migracja danych
• Szkolenie użytkowników
• Integracja z RCP
• Eksport list płac do Symfoni

Rekomendacja wdrożeniowa

Anna Borkowska
HR Manager Payroll & OHS

Wyzwania stawiane przed nowym systemem

Spółka korzystała dotychczas z usług zewnętrznego biura rachunkowego. W związku z rozwojem działalności podjęto decyzję o przeniesieniu obsługi kadrowo-płacowej do nowo utworzonego wewnętrznego działu kadrowo-płacowego.

Ocena przebiegu wdrożenia

Wdrożenie zostało oparte o wcześniejszą analizę potrzeb Klienta. Na jej podstawie powstał dokument analizy przedwdrożeniowej, dzięki czemu wdrożenie zostało podzielone na etapy i mogliśmy wspólnie realizować wdrożenie zarówno rozwiązań standardowych Producenta enovy365 jak i rozwiązań dedykowanych, opracowanych przez COM@COM.

Ocena firmy wdrożeniowej

Wdrożenie przeprowadzone przez COM@COM okazało się być w pełni dostosowane do potrzeb naszych spółek. COM@COM jako partner wdrożeniowy krok po kroku przeprowadził przez wdrożenie systemu, spotykając się na każdym etapie: od przygotowania danych, po wykonanie niezbędnych procesów w systemie i udzielając fachowej pomocy merytorycznej i technicznej. Wykazał się nie tylko profesjonalnym podejściem do zarządzania projektami, ale przede wszystkim doświadczeniem i specjalistami w obszarze kadr i płac. Cotygodniowe spotkania statusowe, obsługa zleceń serwisowych w systemie ticketowym, a przede wszystkim kompetencje zespołu przyczyniły się do terminowej realizacji założonych etapów i zadań.

Podsumowanie

Spółka COM@COM szczególnie wyróżniała się w kwestiach: sprawnej komunikacji, dyspozycyjności zespołu i przekazywanej wiedzy merytorycznej. COM@COM jest partnerem godnym zaufania i świadczy usługi na najwyższym poziomie w obszarze wdrożeń systemów ERP.

Przebieg wdrożenia

Aneta Leszczyńska
Project Manager COM@COM Sp. z o.o.

Cele wdrożeniowe

Klientowi zależało na tym, żeby nowy system kadrowo-płacowy działał zgodnie z aktualnie obowiązującym prawem. Dodatkowo ważnym aspektem dla Klienta było możliwość zintegrowania nowego systemu ERP z obecnymi systemami, takimi jak:
• System RCP,
• System księgowy.

Ocena przebiegu wdrożenia

Wdrożenie systemu enova365 umożliwiło sprawne przejście na zarządzanie zasobami w obszarze Kadr i Płac w spółkach. Etapy wdrożenia takie jak analiza przedwdrożeniowa, migracja danych i konfiguracja systemu nastąpiły w sposób usystematyzowany, zgodnie z harmonogramem prac.

Po udostępnieniu środowiska testowego i produkcyjnego zostały przeprowadzone szkolenia i naliczenia wynagrodzeń za bieżące miesiące. Dzięki enovie365 i zespołowi wdrożeniowemu COM@COM zostały zrealizowane wszystkie zobowiązania kadrowo-płacowe, ubezpieczeniowe i podatkowe spółek.