COM@COM firma informatyczna. Outsourcing IT dla firm.

Co to jest Audyt IT?

Nowoczesna firma, która nie korzysta z rozwiązań informatycznych, jest kwestią praktycznie niemożliwą do wyobrażenia. Poleganie na pracy komputera przeobraża się niemalże w uzależnienie od informatyki. Będąc właścicielem firmy na pewno masz świadomość, że komputer to podstawowe i niezbędne narzędzie pracy każdego pracownika.

Firma wyposażona jest w rozbudowaną sieć komputerów, ma własną stronę internetową, a każdy pracownik korzysta z e-maili w swojej codziennej pracy.

 

Do momentu, gdy wszystko działa bezbłędnie i płynnie, nikt nie zadaje sobie dodatkowych pytań. Z czasem jednak pojawia się myśl, czy aby na pewno wszystko funkcjonuje prawidłowo, czy sieć jest należycie zabezpieczona, a programy licencjonowane . Można albo założyć, że wszystko jest w porządku i trwać w takim przekonaniu, bądź podjąć odpowiednie działania i dowiedzieć się, co można zrobić, by firma od strony informatycznej funkcjonowała lepiej.

 

Jeżeli jeszcze takich pytań sobie ani nikomu nie zadawałaś a nie jesteś tego pewien to możesz albo dalej trwać w błogiej nieświadomości albo czytać dalej i dowiedzieć się co możesz zrobić

Kogo zapytać o audyt informatyczny?

Tego typu pomoc to tzw. audyt informatyczny. Nie wszyscy uważają audyt za sytuację pożądaną i pozytywną, niemniej jednak jej cel jest właściwy – ocenić, dać wiarygodny wynik i zachęcić do implementowania pozytywnych zmian.

Firmowy informatyk na pewno zagwarantuje, że wszystko w firmie funkcjonuje prawidłowo. W końcu to jego zadanie, ale czy aby na pewno wywiązuje się z niego właściwie? Czy nie byłoby zasadnym skorzystanie z pomocy eksperta, który zupełnie z zewnątrz sprawdzi, zweryfikuje i oceni?

Co jest celem audytu informatycznego?

Celem audytu informatycznego nie jest jednak, jak to bywa przy zwyczajowym audycie, nakładanie grzywien, lecz wykrycie zagrożeń, uświadomienie, że istnieją niebezpieczeństwa w systemie posiadającym luki, które mogą doprowadzić firmę do poważnych strat. Z drugiej strony, audyt może wykazać, że sieć działa w porządku i właściciel firmy może odetchnąć spokojnie.

Reasumując, celem audytu jest

  • ocenić, czy stosowane w firmie rozwiązania są właściwe i odpowiadające standardom
  • zweryfikować, jakie zagrożenia są najbardziej prawdopodobne
  • zidentyfikować obecne problemy, ich przyczyny oraz dobrać d nich właściwe rozwiązania
  • wydać opinię, bądź certyfikat.

Potrzeby firmy

OSIĄGNIĘTE KORZYŚCI

Dowiesz się – w wybranym przez Ciebie zakresie – z czego składa się Twoje środowisko informatyczne

Podpowiemy, jakie działania powinieneś wykonać, aby zachować stabilność IT i uniknąć zagrożeń

Pomożemy w opracowaniu strategii rozwoju IT, uwzględniającej i wspierającej Twoją specyfikę działania

Wskażemy obszary, w których występuje zagrożenie, zdefiniujemy je i skategoryzujemy

Pełna wiedza

Plan działania

Rozwój firmy

Wsparcie

Osiąnij korzyści dzięki audytowi IT. Pełne wsparcie IT oraz rozwój Twojej firmy.

Jesteś zainteresowany ofertą?